Červené skvrny na obličeji po aplikaci nových krémů [Odborné rady]

Před tím jsem nepoužil žádnou péči. Příležitostný peeling nebo krém Alantan Dermoline (modrý). Kromě černých teček na nose jsem neměl problémy s pletí. Nedávno jsem koupil dva krémy: Iwostin Sensitia hydratační krém a Dermedic hydrain 3 hydratační krém. Používal jsem je každý den pod makeupem a v noci. Po 4 dnech používání krémů se na čele a tvářích objevily malé červené skvrny. Nevím, jestli jsou to pupínky, ale myslím, že vypadají jako oni. Nepoužíval jsem žádnou jinou novou kosmetiku ani nic nového nejedl. Rozhodl jsem se prozatím tyto krémy odložit, ale žádám o radu.

Zdá se, že vysazení krémů je oprávněné. V případě těchto změn je třeba vzít v úvahu dvě příčiny - podráždění (např. Kontaktní ekzém) nebo kosmetické akné. Pokud se změny nevyřeší spontánně během několika dnů po vyloučení provokujícího faktoru, bude nutné navštívit dermatologa, aby určil léčbu.

Pamatujte, že odpověď našeho odborníka je informativní a nenahradí návštěvu lékaře.

MUDr. Elżbieta Szymańska, PhD

Dermatolog-venerolog. Zabývá se klasickou a estetickou dermatologií. Působí jako zástupce vedoucího na Dermatologické klinice v Ústřední klinické nemocnici Ministerstva vnitra a jako ředitel pro lékařské záležitosti, Centrum pro prevenci a terapii ve Varšavě. Od roku 2011 je vědeckým ředitelem postgraduálního studia „Estetické medicíny“ Lékařské univerzity ve Varšavě.

Tagy:  Překontrolovat Psychologie Zdraví 

Zajímavé Články

add